Rezervasyon

Gümüldür'de Gezilecek Yerler

Antik Kentler - Plajlar - Koylar

Notion Liman Kenti

Notion Liman Kenti

Kuzeydeki Kolophon Kenti’nin liman kenti olan Notion güneydeki kent anlamına geliyor. Ahmetbeyli plajı ile sırt sır…

Claros Antik Kenti

Claros Antik Kenti

Claros Antik Kenti’ne zamanında Kapadokya diyarından fal baktırmak için insanlar geliyormuş. Hem de aylar ön…

BİLGİLENDİRME

Gümüldür Hakkında

İzmir’e doğru yola çıkınca ilk uğranması gereken yerlerdendir Gümüldür. Mavi bayrağın gururla dalgalandığı mis gibi koyları, upuzun plajları ve antik bölgeleriyle Türkiye’nin saklı kalmış değerli köşelerinden birisidir. Menderes ilçesine bağlı olan Gümüldür’ün Helenistik Dönem’de başlayan yaşamı, günümüze kadar hız kesmeden devam etmiş.

Zaman içinde yerleşen farklı milletlerin kültürleriyle zenginleşip kendini geliştiren Gümüldür için bir yaz tatilinizde mutlaka yer açın. Tabii ki Gümüldür’de görülmesi gereken yerleri iyice öğrendikten sonra güneş, ince kum ve mavi denizin tadını çıkarabilirsiniz. İzmir ilinin plajları arasında yer alan Gümüldür plajları da tatil yapmak ve denize girmek için ideal bölgeler arasındadır.

Gümüldür bölgesinde denize girmek ve kumsalın tadını çıkarmak oldukça keyiflidir. Deniz kenarında akşam yürüyüşleri yapabileceğiniz

İzmir ilinin plajları arasında yer alan Gümüldür plajları, incecik kumu ve berrak denizi ile oldukça harika bir yerdir. Gümüldür sahili Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte harika bir tatil geçirmek istiyorsanız, iyi bir tercihtir.

İzmir'in şirin turistik yerlerinden olan Gümüldür, satsuma mandalinası ile oldukça ünlüdür.

Gümüldür ile Adnan Menderes Havalimanı arasındaki mesafe ise sadece 35 km.

İzmir kent merkezine 50, Adnan Menderes Havaalanı'na 35 kilometre uzaklıkta bulunan Gümüldür, ulaşım kolaylığı nedeniyle de deniz tutkunlarının tatil seçenekleri arasında yer alır.

Gümüldür Sahil - Menderes, İzmir.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?